Vietnam

V současné době Vietnam hodně obchoduje s Čínou a sází na cestovní ruch, v roce 2006 navštívilo Vietnam 6,5 milionů lidí a začíná lákat i české turisty. Vietnam je relativně velká země, vzdálenost mezi severem a jihem je cca stejný jako z Česka do Řecka.

Vietnam - zobrazit všechny informace »

Vietnam - Nha Trang

Vietnam - Nha Trang

Hna Trang je považováno za jedno z nejoblíbenější plážových letovisek ve Vienamu, cesta autobuse ze Saigonu (Ho Chi Min City, zkratka HCMC) travá cca 7 hodin jízdy autobusem. V Nha Trang je i letiště, kde je pravidelné spojení jak se Saigonu tak i z Hanoje. V Nha Trang je vyhlášeno svou promenádou kolem pěkné pláže posázenou palmami, dobrými nákupy a ...

cena na vyžádání Zobrazit
Vietnam - Ostrov Phu Quoc

Vietnam - Ostrov Phu Quoc

Leží v Thajském zálivu. Je 48 km dlouhý a rozkládá se na ploše 1320 km2. Téměř 90% území je pokryto lesy. Přibližně 70% ostrova zaujímá Národní park Phu Quoc. Kolem ostrova se vinou nedotčené písčité pláže, z nichž některé podle mnohých hlasů patří k nejkrásnějším ve Vietnamu. Půvabnou scenérii dokresluje tyrkysově modré moře.

cena na vyžádání Zobrazit
Vietnam - Phan Thiet

Vietnam - Phan Thiet

Phan Thiet je nejbližší přímořské letovisko u Saigonu, přesto, že je jenom vzdáleno 150 km od letiště, díky zatím nedokončené dálnici cesta trvá cca 4 hodiny jízdy. V Phan Thietu je postavené pěkné golfové hřiště u hotelu Novotel. Letovisko u města Phan Thiet se pomalu rozrůstá, vzniká tu dodatečná infrastruktura, staví se nové restaurace, bary, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Vietnam - informace

Vietnam – Vietnamská socialistická republika

Sousedí na východě s Kambodžou a Laosem, na severu s Čínou, na východě Vietnam omývají vody Jihočínského moře. Vietnam se začíná pomalu vzpamatovávat z občanské války a rozvráceného hospodářství. Ve Vietnamu žije cca 85 milionů lidí, dělníci si zde vydělají cca 50 USD měsíčně, učitelé 80 USD měsíčně, lékaři cca 200 USD měsíčně, nejlépe placená práce je v cestovním ruch a bankovnictví. V současné době Vietnam hodně obchoduje s Čínou a sází na cestovní ruch, v roce 2006 navštívilo Vietnam 6,5 milionů lidí a začíná lákat i české turisty. Vietnam je relativně velká země, vzdálenost mezi severem a jihem je cca stejný jako z Česka do Řecka. V severním Vietnamu jsou 4 vegetační období, na jihu pouze 2 období slunce a dešťů. Většina pláží se nachází ve střední části Vietnamu, mezi nejznámější letoviska patří Nha Thang a Phan Tiet.

Související odkazy