Řecko - Paros

Paros patří mezi řecké ostrovy ležící v Egejském moři. V souostroví Kyklady je třetím největším ostrovem po Andru a Naxu. Rozloha ostrova činí 194,5 km 2 a jeho hlavním městem je stejnojmenné město Paros, nebo-li Parikia. Ostrov byl znám hlavně jako naleziště velice kvalitního bílého mramoru, z nějž byla vytesána také socha Venuše Mélské. V centru hlavního města se nachází jedna z nejvýznamnějších církevních památek celého Řecka, chrám Paraportiani. Narodil se zde malíř Polygnotos a básník Archilochos. Ostrov nabízí svým turistům krásné koupání či potápění a windsurfing (pláž Chrissi Akti). Láká na typicky řeckou atmosféru, bohatý noční život, ale také na Řecko bez davu turistů.

Řecko - Paros - zobrazit všechny informace »

 

Astir of Paros

Astir of Paros 5*5*5*5*5*

Poloha: Hotel Astir of Paros se nachází v oblasti Naoussa, hned vedle zálivu Kolymbithres. Resort je zasazen v jedinečné krajině a je obklopen nádhernými tropickými zahradami s exotickými stromy, stovkami palem a vonícími květinami, které byly přivezeny z Afriky a Asie. Hotel je vzdálen 9 km od hlavního města Paros. Vybavení: Recepce, 2 restaurace, 2 ...

cena na vyžádání Zobrazit
Paros Bay Hotel

Paros Bay Hotel 4*4*4*4*

cena na vyžádání Zobrazit
Parosland Hotel

Parosland Hotel 4*4*4*4*

cena na vyžádání Zobrazit
Saint Andrea Sea Side Resort

Saint Andrea Sea Side Resort 4*4*4*4*

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Řecko - Paros - informace

Paros patří mezi řecké ostrovy ležící v Egejském moři. V souostroví Kyklady je třetím největším ostrovem po Andru a Naxu. Rozloha ostrova činí 194,5 km 2 a jeho hlavním městem je stejnojmenné město Paros, nebo-li Parikia.
 
Ostrov byl znám hlavně jako naleziště velice kvalitního bílého mramoru, z nějž byla vytesána také socha Venuše Mélské. V centru hlavního města se nachází jedna z nejvýznamnějších církevních památek celého Řecka, chrám Paraportiani. Narodil se zde malíř Polygnotos a básník Archilochos.
 
Ostrov nabízí svým turistům krásné koupání či potápění a windsurfing (pláž Chrissi Akti). Láká na typicky řeckou atmosféru, bohatý noční život, ale také na Řecko bez davu turistů. 

Související odkazy