Okruh Dědictví Mayů

Program zájezdu

1.den: Praha (Vídeň)-CancúnOdlet z Prahy nebo Vídně do Mexika pravidelnou linkou s Air France, přivítání na letišti v Cancúnu, transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

2. den: Cancún-Chichen Itzá-cenote Samula-MéridaOkruh začneme návštěvou Chichen Itzá, což je nejslavnější, nejlépe zrekonstruované a nejnavštěvovanější mayské město zapsané na seznamu UNESCO.Patří mezi Sedm novodobých divů světa. Uvidíme zde nejslavnější pyramidu Kukulkána (El Castillo), Chrám válečníků (Templo de los Guerreros), Caracol neboli mayskou observatoř, hřiště na míčovou hru (Juego de Pelota) a Cenote Sangrado neboli posvátné cenote, které bylo svědkem lidských obětí. Poté se pojedeme ochladit do cenote Samula. Jedná se o vápencovou jeskyni s křišťálově čistým jezírkem a tyrkysovou vodou. Koupání v osvěžující vodě je úžasný zážitek. Jako bonus navštívíme i tequilerii s výkladem a ochutnávkou tequily a přejedeme do nádherného koloniálního města Mérida. Mérida je hlavním městem nejen státu Yucatán, ale co do obchodního významu i celého poloostrova. Budete se moci projít po hlavním náměstí Plaza de la Constitución, starobylém srdci města, jež obklopují nejstarší méridské pamětihodnosti v čele s katedrálou San Idelfonso. Možnost projížďky drožkou zvanou "calesa"po ,,Paseo de Montejo", což je široká třída, po jejíchž stranách se vyjímají skvostná sídla bohatých méridských rodin.

3. den: Sotuta de Peón-Uxmal-CampecheDruhý den začneme prohlídkou nádherné haciendy Sotuta dePeón. Podnikneme 3hodinový okruh, během kterého nám vysvětlíproces výroby textilních vláken z agávy sisalové, projedeme se povozem taženým mulou, navštívíme staříka ,,Maya" žíjícího zde již několik desítek let a na závěr se vykoupeme v nádherném cenote Dzul-Ha. Poté se přesuneme do mayského města Uxmal, kterému se velikostí a významem vyrovná pouze Chichen Itzá.Stejně jako ve všech yucatánských městech se i na uxmalských stavbách objevuje na každém kroku děsivá tvář boha deště Chaaka. Byla mu zde zasvěcena Pyramida kouzelníka. Dále si prohlédneme Nádvoří jeptišek, hřiště na pelotu či Palác vládce. Zde navíc můžete vystoupat i na vrchol Velké pyramidy. V podvečer dorazíme do pirátského města Campeche, jež patří mezi jedno z nejkrásnějších mexických koloniálních měst a nachází se na seznamu UNESCO. Zde si budete moci projít historickou část města, jíž vévodí jedna z nejstarších katedrál v Mexiku, postavená již v roce 1540. Campeche je výborné místo na ochutnávání místní speciality ,,pan de cazon" - jakési žraločí lasagne vyrobené z několikavrstev tortil.

4. den: Edzná-Becan-BacalarTento den začneme návštěvou tajemných rozvalin starobylého města Edzná. Město kdysi bývalo významným centrem stojícím na hlavní obchodní trase, jež spojovala ostatní mayská města ve vysočinách s pobřežními státy. Nejvýznamnější místní stavbou je Chrám pěti pater (Templo de los Cinco Pisos), což je více než 20 metrů vysoká pyramida postavená na vyvýšené základně. Poté se přesuneme k dalšímu archeologickému nalezišti Becan. Toto město bylo jedno z hlavních center ve státě Campeche. Bylo vystavěno ve stylu Rio Bec, pro který je typická vertikální kompozice staveb, masivní ,,falešné" chrámové věže, nefunkční schodiště ve fasádě dekorativního charakteru a zaoblené rohy. Tyto stavby budí pocit monumentálnosti a honosnosti díla. Becan je také zajímavý tím, že býval obklopen mohutným ochranným vodním příkopem, jediným v mayské oblasti Mexika. To si někteří odborníci vykládají jako pozůstatky svědectví nekonečných válek mezi městy, jiní zase jako hranici oddělující různé společenské vrstvy. Večer se přemístíme do městečka Bacalar, kde si budete moci vychutnat výhledy na úchvatnou lagunu ,,sedmi barev".

5. den: Bacalar-Tulum-CancúnDopoledne začneme 2hodinovou projížďkou na člunu po laguně Bacalar, kde se můžete pokochat průzračnou hladinou druhého největšího jezera v Mexiku. Ne nadarmo je Luguna Bacalar také známá jako Laguna ,,sedmi barev". Během plavby se bude možné vykoupat v cenote Negro, jehož hloubka dosahuje až 90 metrů, a také v Zátoce pirátů (místo, odkud piráti útočili na město Bacalar). Okruh zakončíme v Tulumu, který stojí na útesu přímo nad azurovým Karibským mořem, a který býval významným mayským obchodním přístavem. Nabízí okouzlující výhled na druhou největší korálovou bariéru na světě. Tulum byl zároveň i významným mayským duchovním a náboženským centrem. Ve večerních hodinách se přesuneme zpět do hotelu na pláži.

6.-10. den: CancúnDny volna a odpočinku ve vybraném hotelu v Cancúnu. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11. den: Cancún-Praha (Vídeň)Ukončení pobytu, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy nebo Vídně.

12. den: PrahaPřílet do Prahy nebo Vídně.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 4 osoby.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava do Cancúnu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování na 10 nocí (3 noci během okruhu v 3* hotelech, 7 nocí v hotelu Oasis Cancún Lite 4*), během okruhu snídaně, v hotelu na pláži All Inclusive, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, transfery v rámci uvedeného programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., vstupné do památek v rámci programu.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, nápoje, obědy a večeře během okruhu, spropitné.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*