Mauritius

Objevte slavný tropický ráj - ostrov Mauricius! Jeho vulkanická krajina, pobřeží s bílými písčitými plážemi a příjemní lidé ve vás nechají nezapomenutelné vzpomínky. Projeďte si tento rozmanitý ostrov, uvidíte exotické ptáky, nádhernou krajinu, vyzkoušejte proslulá golfová hřiště. Mauritius je ideální země, kam můžete jet na svatební cestu, svatbu na Mauritiu lze zajistit i s platnými svatebními doklady v České republice. Většina hotelů poskytuje novomanželské slevy a taktéž slevy k výročí svatby. Mauricius či Mauritius, zvaný také Perla Indického oceánu, leží asi 900 km východně od Madagaskaru. Z ČR se tu letí zhruba 12 hodin (s mezipřistáním 16 hodin).

Mauritius - zobrazit všechny informace »

Naše doporučení

Emeraude Beach AttitudeDOPORUČUJEME

Emeraude Beach Attitude 3*3*3*3*

Poloha: Hotel Emeraude Beach se nachází na východní části ostrova Mauritius letovisku Belle Mare. Hotel obklopuje udržovaná zahrada a pláž s bílým pískem. Transfer z mezinárodního letiště trvá cca 60 minut jízdy. Hlavní město Port Louis je vzdáleno cca 50 km od hotelu. Vybavení hotelu: Recepce, 2 restaurace, bar, 2 bazény, masáže, dětský klub pro děti ...

cena již od39 540 Kč Zobrazit
Ambre MauritiusDOPORUČUJEME

Ambre Mauritius 4*4*4*4*

Poloha: Hotel Ambre se nachází na východní části ostrova Mauritia, v letovisku Belle Mare. Vzdálenost hotelu cca 45 minut od mezinárodního letiště a 40 minut od hlavního města. Hotel Ambre je hotel, který je určenou pouze pro dospělé, děti do 17 let mají zákaz vstupu. Vybavení: Recepce, wifi na recepci zdarma, 4 restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, ...

cena již od38 990 Kč Zobrazit
Lux Le MorneDOPORUČUJEME

Lux Le Morne 5*5*5*5*5*5*

Poloha: Hotel Lux Le Morne se nachází v jihozápaní části ostrova pod horou Le Morne. Hotel s 181 pokoji obklopuje pěkná tropická zahrada, nádherná laguna s křišťálově čistou vodou a pláž s bílým pískem. LUX Le Morne je vzdálený od mezinárodního letiště na Mauritiu cca 60 km, což představuje transfer dlouhý cca 80 minut. Vybavení: Recepce, 3 restaurace s ...

cena již od44 790 Kč Zobrazit

 

Katalog destinací

Mauritius - Balaclava

Mauritius - Balaclava

Letovisko Balaclava se nachází na severozápadě ostrova Mauritius. V blízkosti letoviska jsou zajímavé nákupní příležitosti, včetně nákupu luxusních značek. Letovisko Balaclava je vhodné taktéž pro rodiny s dětmi. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 15 km.

v nabídce2 083 zájezdůdo4 hotelů Zobrazit
Ravenala Attitude 4*4*4*4*
Maritim Resort & Spa 5*5*5*5*5*
Mauritius - Bel Ombre

Mauritius - Bel Ombre

Toto letovisko vzniklo koncem 20 století, nachází se na jižním pobřeží ostrova Mauritius. Korálový útes je vzdálen cca 300 metrů od břehu. V tomto místě se nacházejí luxusnější hotely a pěkné 18 jamkové hřiště Golf du Chateau, kde mají hoteloví hosté hotelu Le telfair vstup zdarma (záleží na dostupnosti Tee time). Hlavní město Port Louise je vzdáleno cca ...

v nabídce59 zájezdůdo2 hotelů Zobrazit
Shanti Maurice Resort & Spa 5*5*5*5*5*
Mauritius - Belle Mare

Mauritius - Belle Mare

Letovisko Belle Mare se nachází na východním pobřeží ostrova Mauritius. Belle Mare je vzdáleno přibližně 40 km od hlavního města Port Louis. V tomto letovisku se nachází několik luxusních hotelů Prince Maurice, Residence, Belle Mare a Belle Mare Plage, který je jedno z nejlepších golfových míst na světě. Východní Mauritius Belle Mare tipy na ubytování: ...

v nabídce4 813 zájezdůdo11 hotelů Zobrazit
Ambre Mauritius 4*4*4*4*
Emeraude Beach Attitude 3*3*3*3*
LUX Belle Mare 5*5*5*5*5*
Mauritius - Blue Bay a Mahebourg

Mauritius - Blue Bay a Mahebourg

Letovisko Blue Bay se nachází v jihovýchodní části ostrova cca 5 km od letiště. V této oblastí se nachází hotel Shandrani u kterého se nachází 3 pláže. Shandrani je hotel vyšší třídy a uspokojí i náročnější klientelu. Mauritius Blue Bay tip na ubytování Shandrani. Letovisko Mahebourg leží v jihovýchodní části ostrova cca 2 km od letiště. V letovisku ...

v nabídce153 zájezdůdo2 hotelů Zobrazit
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*5*5*5*5*
Mauritius - Flic en Flac

Mauritius - Flic en Flac

Letovisko Flic en Flac se nachází na západě ostrova Mauritius. V letovisku můžete navštívit místní restaurace, nakoupit v malých obchůdcích nebo si dojet na golfové hřiště. Letovisko Flic en Flac je vhodné pro páry, které chtějí poznat běžný život na ostrově Mauritius. Vzdálenost od hlavního města Port Louis je cc 15 minut jízdy, vzdálenost od ...

v nabídce1 129 zájezdůdo5 hotelů Zobrazit
Anelia 4*4*4*4*
La Pirogue 4*4*4*4*4*
Sugar Beach 5*5*5*5*5*
Mauritius - Grand Baie

Mauritius - Grand Baie

Letovisko Grand Baie je největší turistické letovisko na Mauritiu, nachází se na západní straně ostrova. V letovisku Grand Baie najdete spoustu malých obchůdků, restaurací a barů, které je možné navštívit, nemusíte být orientováni jen stravu v hotelu. Letovisko je vzdálené cca 75 minut jízdy od mezinárodního letiště na Mauritiu.

v nabídce16 117 zájezdůdo11 hotelů Zobrazit
Coin de Mire Attitude 3*3*3*
Zilwa Attitude 4*4*4*4*
Mauritia Beachcomber Resort & Spa 4*4*4*4*
Mauritius - Grand Gaube

Mauritius - Grand Gaube

Letovisko Grand Gaube se nazází na západě ostrova Mauritius, navazuje na největší letovisko ostrova Gran Baie. Hlavní město Port Louis je vzdálené cca 30 km, transfer z mezinárodního letiště trvá cca 65 minut jízdy.

v nabídce1 342 zájezdůdo5 hotelů Zobrazit
Lagoon Attitude 4*4*4*4*
LUX Grand Gaube (Legends) 5*5*5*5*5*5*
Veranda Paul et Virginie Hotel & Spa 4*4*4*4*
Mauritius - Le Morne

Mauritius - Le Morne

Poloostrov Le Morne leží v jihozápadní části Mauritia, dominantou tohoto místa je bezesporu hora Le Morne, která nabízí úchvatný pohled. Dlouhé písčité pláže jsou zde určeny pouze návštěvníkům převážně luxusních hotelů. Na Le Morne se nachází 18 jamkové golfové hřiště. Hlavní město Port Louis a letiště jsou vzdáleny cca 1 hodiny jízdy. Pro klienty, kteří ...

v nabídce9 393 zájezdůdo8 hotelů Zobrazit
Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa 5*5*5*5*5*
Riu Le Morne 4*4*4*4*
Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa 5*5*5*5*5*5*
Mauritius - Mont Choisy

Mauritius - Mont Choisy

v nabídce218 zájezdůdo1 hotelu Zobrazit
Tarisa Resort & Spa 3*3*3*3*
Mauritius - Pereybere a Poste Lafayette

Mauritius - Pereybere a Poste Lafayette

Letoviska Pereybere a Poste Lafayette patří mezi nejnovější letoviska na Mauritiu, nachází se na severovýchodě ostrova Mauritius. Jedná se o klidná místa, které ocení převážně lidé vyhledávající odpočinek. Transfer z mezinárodního letiště na Mauritiu trvá cca 60 minut jízdy.

v nabídce64 zájezdůdo3 hotelů Zobrazit
Radisson Blu Poste Lafayette 4*4*4*4*
Mauritius - Pointe Aux Piments

Mauritius - Pointe Aux Piments

Letovisko Pointe Aux Piments se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mauritius, je vzdálené cca 3 km od letoviska Trou Aux Biches a cca 8km od letoviska Gran Baie. Hlavní město Port Louis je vzdálené cca 13 km a mezinárodní letiště n Mauritiu cca 60 km.

v nabídce5 272 zájezdůdo6 hotelů Zobrazit
Le Recif Attitude 3*3*3*3*
Victoria Beachcomber Resort & Spa 4*4*4*4*4*
Veranda Pointe aux Biches Hotel 4*4*4*4*
Mauritius - Trou Aux Biches

Mauritius - Trou Aux Biches

Letovisko Trou Aux Biches se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mauritius, je vzdálené cca 3 km od letoviska Pointe Aux Piments a cca 5 km od letoviska Gran Baie. Hlavní město Port Louis je vzdálené cca 16 km a mezinárodní letiště n Mauritiu cca 65 km. V letovisku Trou Aux Biches jsou jedny z nejpěknějších pláží na Mauritiu.

v nabídce3 623 zájezdůdo7 hotelů Zobrazit
Le Palmiste 3*3*3*3*
Trou Aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*5*5*5*5*5*
Mauritius - Trou d´Eau Douce

Mauritius - Trou d´Eau Douce

Letovisko Trou d´Eau Douce se nachází na východní straně ostrova, nedaleko letoviska Belle Mare. V této oblasti se vlévá podzemní sladkovodní pramenem do moře, což způsobuje velmi příznivé životní podmínky pro život podmořských korýšů a měkýšů. Transfer z mezinárodního letiště na Mauritius trvá cca 60 minut jízdy.

v nabídce2 084 zájezdůdo4 hotelů Zobrazit
Tropical Attitude 3*3*3*
Seasense Boutique Hotel & Spa 5*5*5*5*5*
C Mauritius 4*4*4*4*4*

 

Mapa destinací

Mauritius - informace

 

2 hlavní důvody, proč navštívit Mauricius

1. Když je u nás zima, Mauricius nabízí slunné léto! Od ledna do dubna je zde 30 °C a více, teplota mořské vody dosahuje celoročně od 23 do 29 °C. Na Mauritius se dá jezdit celoročně, v našem letním počasí doporučujeme pobyt na západní straně ostrova.

2. Lenošení na bílých či zlatých plážích Mauricia a sportovní vyžití zde doplňují vynikající cenově dostupné služby. Stále žádanější je také svatba Mauricius s právní platností.

Nejoblíbenější resorty a hotely Mauricius

  • Grand Baie – Le Mauricia, Le Cannonier, Merville Beach, Paradise Cove…
  • Le Morne - Riu Creole, Riu Le Morne, Lux Le Morne, Paradise Golf Hotel
  • Balaclava – Maritim, Ravenala Attitude…
  • Flic en Flac (oblast s nádhernými plážemi) – La Pirogue, Sugar Beach…
  • Belle Mare – Ambre, Long Beach, Maritim Crystal Beach, Lux Belle Mare, Belle Mare Plage, patřící mezi nejlepší golfová centra světa.
  • Další oblíbené hotely - Lux Grand Gaube, Tamassa, Villas Mon Plaisir, Le Palmiste

Jaká je orientační cena dovolené na Mauriciu?

All inclusive letecký zájezd Mauricius na 10 až 15 dní může stát okolo cca od 35 000 Kč až nad 100 000 Kč/osoba. Záleží na tom, zda máte zájem o luxusní hotel, nebo jednodušší hotel.

Nejluxusnější hotely na Mauritiu nenabízejí all inclusive. Díky last minute a first minute akcím získáte letecký zájezd na Mauritius levně – 9denní s polopenzí již za méně než 30 000 Kč.

Je Mauricius vhodný pro rodiny s dětmi?

Mauricius, ostrov se symbolem ptáka Dodo, je bezpečná a dobře dostupná destinace pro dovolenou s dětmi. Řada resortů organizuje dětské programy a navštívit lze i zoologickou zahradu, aquapark v Leisure Village, zábavní přírodní park Casela či pozorovat delfíny v zátoce Tamarin.

Poprvé na Mauriciu? Co se tu dá dělat?

Mauricius je zajímavý výrobou třtinových rumů, modelů starých lodí, šperků, proutěného a hrnčířského zboží, pleteného oblečení, suvenýrů z moře a zejména legendární známkou Modrý Mauricius z roku 1847. Prožijete tu parádní romantickou i aktivní dovolenou spojenou s vodními i suchozemskými sporty. Na Mauriciu se zabaví celá rodina. Kromě koupání je oblíbený výstup na útes Le Morne, výlet k vodopádu v Chamarel, do botanické zahrady v Pamplemousses či do továrny zpracovávající čaj v Bois Cheri. V zálivu poblíž hory Monte Brabant při šnorchlování natočíte na kameru pestrobarevné ryby. Na místní farmě si také můžete půjčit koně a projet se na něm po pláži.

Mauricius - praktické informace

Hlavním městem Mauricia je Port Louis a mluví se zde převážně anglicky. Frekventovaná je však i kreolština a francouzština. Mauricius proslul mimořádnou náboženskou a rasovou tolerancí. Rovněž gastronomie Mauricia, ovlivněná řadou kultur, oplývá pestrostí. Nejzajímavějším folklorem je tanec séga, oslava boha Shivy Maha Shivaratree, svátek Divali či festival Holi. Cestu na Mauricius nepodmiňuje žádné povinné očkování.

Říká se, že Bůh prý nejdříve stvořil ostrov Mauricius a teprve poté jeho kopii – ráj. Posuďte sami …

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/mauricius/cestovani/index.html

Při cestě na Mauritius je potřeba mít pas platný min. 6 měsíců od doby návratu z dovolené

Související odkazy