Mrtvé Moře

Mrtvé moře je bezodtokové slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu na západě a Jordánskem na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu. Břehy na západě a východě jsou srázné a skalnaté. Na severu a jihu navazuje na pobřeží táhlá rovina. Pobřeží je převážně pusté, s výjimkou několika oáz a turistických resortů s plážemi pro koupání.

Mrtvé Moře - zobrazit všechny informace »

 

Crowne Plaza Dead Sea Resort & Spa

Crowne Plaza Dead Sea Resort & Spa 5*5*5*5*5*

Poloha: Hotel Crowne Plaza Jordan Dead Sea Resort & Spa má 420 pokojů, obklopuje ho pěkná tropická zahrada a soukromá písečná pláž u Mrtvého moře. Z mezinárodního letiště Queen Alia trvá cesta do hotelu 45 minut jízdy. Vybavení a služby: Vstupní hala s recepcí, restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, bary, vnitřní a venkovní bazén, lehátka slunečníky ...

cena na vyžádání Zobrazit
Ramada Resort Dead Sea

Ramada Resort Dead Sea 4*4*4*4*

Poloha: Ramada Resort Dead Sea patří mezi boutiquové resorty, je postaven v moderním stylu, má 161 pokojů. Ramada Resort Dead Sea v severní části Mrtvého moře. Resort leží mezi horou Mount Nebo a řekou Jordán, s vlastním přístupem na pláž. Vzdálenost od letiště v Ammanu cca 50 minut jízdy. Vybavení: Recepce, 2 restaurace, 2 bary, 2 bazény, SPA centrum, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Mrtvé Moře - informace

Jordánsko, oficiálním názvem Jordánské hášimovské království, je stát v oblasti Blízkého východu. Jeho sousedy jsou Irák,Izrael, Saúdská Arábie, Sýrie. Jordánskem protéká řeka Jordán, která se vlévá do Mrtvého moře, které je 394 m pod úrovní oceánu. Na Západním břehu jsou asi 900 m vysoké vápencové kopce.

Jordánsko je poměrně bezpečná země i pro turistiku, za předpokladu, že se pohybujete v obydlených oblastech větších měst a pobřeží Rudého moře.

Mrtvé moře  je bezodtoké slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu na západě a Jordánskem na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu. Břehy na západě a východě jsou srázné a skalnaté. Na severu a jihu navazuje na pobřeží táhlá rovina. Pobřeží je převážně pusté, s výjimkou několika oáz a turistických resortů s plážemi pro koupání.

Související odkazy