9 denní kulinářský zážitek/ 6 nocí 4*4*4*4*

1. den – přílet do Kapského města, privátní transfer do hotelu The Three Boutique https://www.thethree.co.za/, který se nachází v centru města. Zde je 3x nocleh v Luxury pokoji, se snídaní. Poté do večera volný program.
Po 17. hodině následuje transfer do hotelu Cape Grace Hotel (https://www.capegrace.com/), kde proběhne ochutnávka nejrůznějších druhů whisky – poté možnost zůstat na večeři v hotelové restauraci.

 

2. den – organizovaný půldenní výlet po Kapském městě, s prohlídkou. 


Kapské město je mimořádným městem, které se nachází mezi Stolovou horou a křišťálovými vodami zálivu Table Bay. Některá města se mohou pochlubit bohatou kulturou, rušným nočním životem, kosmopolitní atmosférou či mimořádnou architekturou - zatímco jiné se mohou chlubit dechberoucími krajinami a mimořádnými přírodními krásami. Kapské město je jedněm z těch, kde se snoubí obě varianty, a ještě mnohem více. Je výjimečným městem také díky svému rušnému přístavu, prvotřídním plážím a vinicím, a také rozmanité fauně a flóře.

 

V programu je zahrnut výstup na Stolovou horu v doprovodu paviánů, návštěva historické části města a muzea, části města Bo Kaap – která je charakteristická pro své různobarevné domky. Zde bude možnost během oběda ochutnat delikatesy kapsko-malajské kuchyně (servírované menu).

 

3. den - organizovaný celodenní výlet na Cape point a poloostrov Peninsula. Cesta podél pobřeží Atlantiku přes pobřežní čtvrť Sea Point, luxusní lokality Clifton a Camps Bay, až do oblasti zálivu Hout Bay. Program zahrnuje -  návštěvu přírodní rezervace, mysu Cape Point (je to skalnatý ostroh na okraji poloostrova, jehož výrazným prvkem je maják z roku 1860), výhled na město z mysu Dobré naděje  - dle možností harmonogramu; zastávka na oběd (za poplatek), dále návštěva pláže Boulders, která je známá pro výskyt tučňáků a možnosti koupání ve dvou světových oceánech. Poslední zastávkou programu je The Cellars-Hohenort Hotel (https://www.thecellars-hohenorthotel.com/restaurants-bars/high-tea/), který nabízí nejen exkluzivní kulinářský požitek ze skvělého jídla a čaje, během programu Classic High Tea, kterého se zúčastníte, ale také je možné užít si jeho okolí v jedné z nejkrásnějších zahrad Jižní Afriky. Následně návrat do Kapského města.

4. den – ráno přistavení auta z půjčovny a následuje individuální cesta do městečka Franschhoek, do hotelu Franschhoek Boutique Hotel https://www.franschhoekboutiquehotel.co.za/, vzdáleného asi 80 km od centra Kapského města, zde je 3x nocleh, v Luxury pokoji, se snídaní. Zde je účast speciálního programu vinařství Neethlingshof (https://neethlingshof.co.za/), což zahrnuje párování vín k různým pokrmům.

Franschhoek je jedno z nejstarších měst JAR, jehož kořeny jsou ve Francii. Je považováno za kulinářskou metropoli JAR – je obklopováno ze všech stran vinicemi, nabízí širokou škálu vinařství, kulinářských zážitků.
 

5. den – volný program. Možnost poznávání místních vinařství ve speciálním vláčku po nejlepších vinařstvích a farmách Franschhoeku (zastávka například na vinařských farmách Babylonstoren ( https://babylonstoren.com/) či Boschendal (https://www.boschendal.com/), kde je možné využít tamní restaurace či okruhy po farmě.
 

6. den – volný program, možnost odpočinku, poznávání okolí či využití místních atrakcí.

Doporučujeme například trasu Spice Route (https://www.spiceroute.co.za/), kde je možné ochutnat širokou škálu pochutin (ochutnávky ginů, čokolád, vín, piva, zmrzlin, aj.) nebo například vinařskou farmu Fairview Wine Farm (https://www.fairview.co.za/), kde je možné se zúčastnit párování kozích sýrů k různým odrůdám vín.
 

7. den – po snídani následuje odjezd na letiště v Kapském městě, kde bude také odevzdání auta. Cesta na letiště trvá cca 1 hodinu.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. leden 2. únor 3. březen 4. duben 5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 23°C vzduch 21°C vzduch 20°C vzduch 19°C vzduch 20°C vzduch 21°C vzduch 23°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C
voda 24°C voda 25°C voda 25°C voda 24°C voda 22°C voda 21°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 24°C voda 23°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*