16 denní pobyt a 100 hodinový rangerský výcvik/ 13 nocí 4*4*4*4*

1. den - Přílet na letiště v Johannesburgu, odkud následuje transfer do města Pretoria, kde bude krátka prohlídka města s výkladem. Následně transfer do kempu Honeyguide Ranger Camp (https://honeyguidecamp.com/ranger-camp/). Zde je 13x nocleh, v plátěném stanu, s plnou penzí. Každý stan má svou koupelnu, obývací část a terasu. Po ubytování následuje krátké seznámení s programem následujících dní a večerní projížďka rezervací.

Pretoria je kosmopolitní město, známé také jako 'Tshwane' a je jedním ze tří hlavních měst jihoafrické republiky, je nazáváno jako  'Jacaranda City', avšak nejznámnější je hlavně díky fialovým květům, které zdobí stromy Jacaranda, které lemují široké ulice města.

Rangerský kemp Honeyguide Ranger Camp se nachází v překrásné přírodní rezervaci Entabeni, v oblasti Limpopo, která je sestává z 22 000 hektarů. Je to jedna z nejhezčích oblastí v jižní Africe, řadí se také do UNESCO.

Vyskytuje se zde 5 různých ekosystémů, Entabeni je tak pravým klenotem jižní Afriky – nádherné scenérie, rokle, kaňony, rokle, vodopády.

 

2. – 13. den - Vžijte se do kůže pravého safari rangera, v exkluzivní Africké buši, v přírodní rezervaci Entabeni. Užijte si unikátní zážitek s mezinárodní skupinou. Tento program je ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí něco víc.

Objevujte krásnou savanu v terénních autech, ale i „po svých“, čímž se přiblížíte divoké a dechberoucí přírodě této oblasti. Naučte se něco o chování zvířat, jak rozpoznat některé druhy ptáků, stopování, a především poznejte unikátní africký ekosystém v denních cvičeních rangera.

Naši instruktoři jsou zkušení rangeři, kteří mají vášeň předávat dál své zkušenosti ohledně této úžasné oblasti.

Celkový program není předem striktně určen, jelikož některé z workshopů se odvíjejí od aktuálního počasí. Nicméně program obsazuje různé workshopy, safari vyjížďky, denní kurzy, seznámení se s každodenním programem rangera, různé aktivity v okolí kempu, aj.

Každý safari program je rozlišný od jiného, jelikož možností v Entabeni rezervaci jsou opravdu obsáhlé.


Během kurzu se naučíte různé zajímavé fakty o zvířatech a rostlinách vyskytujících se v oblasti; seznámíte se s tradičními příběhy a historií rezervace - také s rangerskými vozidly, vybavením a jejich řízením; naučíte se správně se přiblížit ke zvířatům, bez jejich narušení; rozpoznávání různých druhů zvířat za pomocí sluchu; stopování; a jiné.

 

Za dobu pobytu bude také možné navštívit:

 

Vesnice Pedi a projekty pro záchranu přírody v divočině (3. den)

Během tohoto výletu, mimo rezervaci, bude možnost poznat jednu z místních kultur – Pedi. Navštívíte vesnici, která není obydlena, ale navržena v autentickém stylu původních obyvatel.

I když je Jihoafrická republika v současnosti velmi moderní zemí, zachovalo se zde dost původních kulturních tradic, a tato vesnice umožní návštěvníkům vidět různé tradice a pochopit jak lidé, různých etických skupin a kmenů, žili. Program také zahrnuje ochutnávku některých tradičních Afrických specialit.

Poté navštívíte záchranné centrum, které pracuje se zraněnými a osiřelými predátory. Péči zde dostávají například lvi, leopardi a gepardi – dokud nejsou opět schopni žít v divočině.

Další zastávkou je rozmnožovací stanice pro buvoly.

Doorndraai Dam Reserve (4. den)

Přesun do nedaleké přírodní rezervace Doorndraai Dam Nature Reserve. V tomto krásném prostředí bude možnost si zaplavat, zarybařit a ochutnat speciální verzi Jihoafrické verze barbeque (nazýváno jako braai).

Túra v Yellow Wood (5. den)

Celodenní túra v rokli Yellow Wood, která protíná masiv rezervace Entabeni. Zdejší rokle, vodopády a zalesněné svahy jsou domovem pro paviány, slony a zebry. Túra zahrnuje stoupání z 900 m.n.m. do 1500 m.n.m., ale především také piknik v přírodě a plavání pod vodopádem.

Spaní pod hvězdami (6. den)

Velmi speciální a netypická zkušenost, kde strávíte nezapomenutelnou noc pod hvězdami. (Dle počasí)

Golf - nepovinný (7. den)

Pokud jste golfoví nadšenci, je možné strávit pár hodin na nedávno renovovaném golfovém hřišti, u nedalekého golfového rezortu Legend Golf & Safari Resort, nacházejícího se na okraji rezervace.

 

 

14. den – po snídani následuje check out, poté rozloučení s kempem a instruktory. Po cestě na letiště v Johannesburgu bude zastávka v obchodním centru (nákup suvenýrů, aj.).

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. leden 2. únor 3. březen 4. duben 5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 23°C vzduch 21°C vzduch 20°C vzduch 19°C vzduch 20°C vzduch 21°C vzduch 23°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C
voda 24°C voda 25°C voda 25°C voda 24°C voda 22°C voda 21°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 24°C voda 23°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*