12 dnů po Jižní Africe - balíček Styl/ 9 nocí 5*5*5*5*5*

 

1. den - přílet do Johannesburgu, následuje navazující vnitrostátní let na letiště Madikwe, transfer do hotelu Madikwe River Lodge https://www.aha.co.za/madikwe-river-lodge/,  který se nachází u nádherné přírodní rezervace. Zde je 3x nocleh v Lelapa pokoji, s all inclusive. Po příjezdu oběd (dle času příjezdu) a večer následuje vyjížďka po rezervaci.

Na bývalé farmářské půdě se nyní rozkládá rezervace Madikwe, která je v současnosti pátou největší rezervací v Jihoafrické republice. Rezervace disponuje bohatou faunou i flórou, rozhlehlými planinami a travními porosty, lesy a skalními útvary. (https://www.madikwegamereserve.co.za/)

2. den – brzká ranní + odpolední vyjížďka po rezervaci. Mezi vyjížďkami volný program.

Díky nižším ranním teplotám je život v rezervaci mnohem živější, skvělé je také ranní světlo, a proto je ranní vyjížďka vhodná pro pořízení snímků.

3. den – ptačí safari, volný program.

4. den – brzká ranní vyjížďka po rezervaci. Po snídani je transfer na letiště Madikwe, poté následuje vnitrostátní let do Johanessburgu, odkud je transfer do hotelu Fairlawns Boutique https://fairlawns.co.za/, který se nachází v srdci Johanessburgu. Hotel Fairlawns byl umístěn v Top 25 hotelů JAR a také získal ocenění za nejlepší hotelové spa v Africe. Po příjezdu na hotel, volný program. V hotelu 1x noclech, v Grand Chateau Suitě, se snídaní.

Johannesburg se rozkládá na ložiscích zlata, a právě těžba sem přivedla obyvatele z celé Afriky a zapříčinila tak založení největší metropole Jihoafrické republiky.

Doporučujeme navštívit například Muzeum apartheidu (https://www.apartheidmuseum.org/), které Vás provede jihoafrickou historií; nedaleký zábavní park Gold Reef City (https://www.tsogosun.com/gold-reef-city-casino); a neopomenutelnou zastávkou je také expozice muzea Origins Centre (https://www.wits.ac.za/origins/), které patří do UNESCO, a kde se kombinují nejmodernější technologie se sbírkami nejstarších uměleckých děl.

 

5. den – po snídani následuje check out, poté cca hodinový transfer na vlakové nádraží Capital Park Station, v Pretorii. Odkud v odpoledních hodinách (okolo 15:00), následuje třídenní, 1 600 kilometrová, cesta luxusním vlakem Rovos Rail, do Kapského města.

2x nocleh v Pullman Suitě, s all inclusive. Na večeře se vyžaduje formální oblečení.

6. den – okolo 10. hodiny je příjezd do Kimberley, poté krátká prohlídka města, okolo 13. hodiny návrat k vlaku a pokračování v cestě přes oblast Karoo.

Přímo uprostřed města Kimberley je obrovský, 215 metrů hluboký vrt, z 19. století. Tento vrt je nazýván jako Velká Díra ('The Big Hole'), v minulosti byl využívat pro těžbu diamantů. Dnes je v okolí vrtu vytvořeno venkovní muzeum. (https://thebighole.co.za/)

7. den -  po dobu snídaně (07:00-10:00) je možnost vyjít si, s průvodcem, na zhruba 5 km trasu do Matjiesfonteinu, přes historickou vesnici. Možnost krátké prohlídky muzea na nástupišti, kolekce historických aut a vagónů, které se nachází nedaleko od slavného Lord Milner hotelu.

V 10:30 odjezd z Matjiesfonteinu. Okolo 12. hodiny se projíždí prvním (13,5 km dlouhým) tunelem, ze 4; průjezd oblastí Hex River Valley. Okolo 18. hodiny je příjezd do Kapského města odkud je privátní transfer do hotelu More Quarters https://www.more.co.za/morequarters/.  Zde 3x nocleh, v pokoji Luxury, se snídaní.

8. den - privátní půldenní výlet po Kapském městě, s prohlídkou. 
Kapské město je mimořádným městem, které se nachází mezi Stolovou horou a křišťálovými vodami zálivu Table Bay. Některá města se mohou pochlubit bohatou kulturou, rušným nočním životem, kosmopolitní atmosférou či mimořádnou architekturou - zatímco jiné se mohou chlubit dechberoucími krajinami a mimořádnými přírodními krásami. Kapské město je jedněm z těch, kde se snoubí obě varianty, a ještě mnohem více. Je výjimečným městem také díky svému rušnému přístavu, prvotřídním plážím a vinicím, a také rozmanité fauně a flóře.

 

V programu je zahrnut výstup na Stolovou horu v doprovodu paviánů, návštěva jedné z nejstarších botanických zahrad - Company's garden, návštěva historické části města.

 

 

9. den - privátní celodenní výlet na Cape point a poloostrov Peninsula: návštěva přírodní rezervace, mysu Cape Point (je to skalnatý ostroh na okraji poloostrova, jehož výrazným prvkem je maják z roku 1860), výhled na město z mysu Dobré naděje  - dle možností harmonogramu; dále návštěva pláže Boulders, která je známa pro výskyt tučňáků a možnosti koupání ve dvou světových oceánech; následně návštěva národní botanické zahrady Kirstenbosch, která je označována za jednu z nejkrásnějších botanických zahrad světa.

10. den - po snídani následuje privátní transfer na letiště v Kapském městě

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. leden 2. únor 3. březen 4. duben 5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 23°C vzduch 21°C vzduch 20°C vzduch 19°C vzduch 20°C vzduch 21°C vzduch 23°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C
voda 24°C voda 25°C voda 25°C voda 24°C voda 22°C voda 21°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 24°C voda 23°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*