Dominikánská republika - Puerto Plata

PUERTO PLATA Mezi horami a oceánem na vás čeká most k Atlantiku Kryštof Kolumbus zde přistál 11 července 1493 a když uviděl zářící oceán, pojmenoval toto místo Puerto Plata ( stříbrný přístav) Obklopeno nádhernou zemí na konci pohoří pod majestátní horou Loma Isabel de Torres zde založil Bartolomé Colón v roce 1496 město. Severní pobřeží omývané vodami oceánu s nádhernou a nekonečně dlouhou pláží se zlatým pískem a šumem oceánu. Na sever od města leží malý poloostrov s dlouhou pláží a palmovými hájem. Zde je jedno z největších nalezišť jantaru na světě, tento poloostrov je také znám jako poloostrov jantaru. Puerto Plata byla svého času nejdůležitější přístav při dobývání Ameriky nejednou napadena piráty a ostatními skupinami bojujícími o nadvládu nad karibskými moři. Je zde také lihovar známé značky rumu Brugal, který stojí za navštívení či lanová dráha na horu Loma Isabel de Torres, kde je z 800m úžasný výhled na město a oceán za ním. V okolí města Puerto Plata je více jak 11km pláží, které se rozprostírají až k dalšímu letovisku Sosua se spoustou malých i velkých plážových resortů, které nabízejí vysoký standart služeb a ubytování. Turistická lokalita v okolí Puerto Plata je rozdělena na několik pláží, jednou z nich je Corfesí, malá pláž s křišťálovou vodou dlouhá asi kilometr nabízející k odpočinku rozlehlé palmové háje, další je Castámbar, nachází se na západ od města chráněna korálovým útesem s borovicemi poskytujícími stín a městská pláž Long Beach, jeý se nachází na nábřeží Puerto Plata, kde je plno restaurací a kaváren.

Dominikánská republika - Puerto Plata - zobrazit všechny informace »

 

Luxury Bahia Principe Samaná

Luxury Bahia Principe Samaná 5*5*5*5*5*

Dominikánská republika / Punta Cana / Samaná. Tento luxusní pětihvězdičkový hotel leží u krásné písčité pláže v severozápadní části ostrova. Patří ke známému hotelovému řetězci Bahía Principe a je vystaven v elegantním viktoriánském stylu. Svým klientům poskytuje ubytování v moderně zařízených, klimatizovaných pokojích. V rámci All inclusive si můžete ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Dominikánská republika - Puerto Plata - informace

PUERTO PLATA

Mezi horami a oceánem na vás čeká most k Atlantiku

Kryštof Kolumbus zde přistál 11 července 1493 a když uviděl zářící oceán, pojmenoval toto místo Puerto Plata ( stříbrný přístav)

Obklopeno nádhernou zemí na konci pohoří pod majestátní horou Loma Isabel de Torres zde založil Bartolomé Colón v roce 1496 město.

Severní pobřeží omývané vodami oceánu s nádhernou a nekonečně dlouhou pláží se zlatým pískem a šumem oceánu. Na sever od města leží malý poloostrov s dlouhou pláží a palmovými hájem. Zde je jedno z největších nalezišť jantaru na světě, tento poloostrov je také znám jako poloostrov jantaru.

Puerto Plata byla svého času nejdůležitější přístav při dobývání Ameriky nejednou napadena piráty a ostatními skupinami bojujícími o nadvládu nad karibskými moři. Je zde také lihovar známé značky rumu Brugal, který stojí za navštívení či lanová dráha na horu Loma Isabel de Torres, kde je z 800m úžasný výhled na město a oceán za ním. V okolí města Puerto Plata je více jak 11km pláží, které se rozprostírají až k dalšímu letovisku Sosua se spoustou malých i velkých plážových resortů, které nabízejí vysoký standart služeb a ubytování.

Turistická lokalita v okolí Puerto Plata je rozdělena na několik pláží, jednou z nich je Corfesí, malá pláž s křišťálovou vodou dlouhá asi kilometr nabízející k odpočinku rozlehlé palmové háje, další je Castámbar, nachází se na západ od města chráněna korálovým útesem s borovicemi poskytujícími stín a městská pláž Long Beach, jeý se nachází na nábřeží Puerto Plata, kde je plno restaurací a kaváren.

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 27°C vzduch 27°C vzduch 28°C vzduch 28°C vzduch 28°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 27°C vzduch 28°C
voda 27°C voda 26°C voda 26°C voda 27°C voda 29°C voda 29°C voda 28°C voda 29°C voda 29°C voda 29°C voda 27°C voda 28°C

Související odkazy