Argentina

Argentina dostala svůj název po latinském výrazu pro stříbro Argentum, dá se tedy volně přeložit jako země stříbra.

Argentina - zobrazit všechny informace »

Argentina - Buenos Aires

Argentina - Buenos Aires

Buenos Aires je hlavní město Argentiny, má s aglomerací téměř 14 mil. lidí. Město začalo vznikat v 16. století při soutoku řek Uruguay a Parana. Na věším významu začalo město nabývat v roce 1880 kdy se stalo hlavním městem Argentiny. Mezi největší turistická lákadla patří Playa de Mayo s prezidentským palácem, metropolitní katedrála Cabildo, dalším ...

cena na vyžádání Zobrazit
Argentina - Poznávací Zájezdy

Argentina - Poznávací Zájezdy

Poznejte Argentinu, zemi fotbalu, exceletních steaků, tanga a pampy. Navštivte největší lákadla země Buenost Aires, Calafate, Iguacu, Puerto Madryn, Saltu a Ushuaia.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Argentina - informace

Základní informace o Argentině:

Rozloha Argentiny: 2 780 092 km2

Nejvyšší hora Argentiny: Aconcagua 6959 m

Nejdelší řeka Argentiny: Paraná 4 380 Km(v zemi 1700 km)

Počet obyvatel Argentiny: 40 482 000

Státní zřízení: republika s dvoukomorovým parlamentem

Ozbrojené síly: 70 800

Největší města Argentiny: Buenos Aires (13 800 000), Cordoba (1 550 000), Rosario (1 450 000), Mendosa (950 000)

Úřední jazyk Argentiny: španělština

Etnické složení Argentiny: Evropané 80%, mestikové a indiáni 20 %

Náboženská příslušnost Argentiny: římští katolíci 81 %, protestanti 9% ostatní 10%

Měna Argentiny: 1 peso = 100 centavů

Naděje dožití věku při narození muži: 73 let

Naděje dožití věku při narození ženy: 80 let

Argentina dostala svůj název po latinském výrazu pro stříbro Argentum, dá se tedy volně přeložit jako země stříbra. Díky nalezištím tohoto kovu přijelo do Argentiny hodně Evropanů a v současnosti patří Argentina mezi nejvyspělejší zemí Jižní Ameriky. Argentina zaujímá jihovýchodní část Jižní Ameriky, sousedí na západě s Chile a na severu s Bolívií a Paraguají, na severovýchodě s Brazílií a Uruguají.

Historie Argentiny:

Španělé začali pronikat na území Argentiny a Paraguaje v první polovině 16 století a postupně si podmaňovali a decimovali zdejší indiánské kmeny. Město Buenos Aires bylo založeno roku 1536, následně bylo opuštěno a znova osídleno v roce 1580. Postupně se zakládaly i další města nicméně území dnešní Argentiny patřilo Peru. Roku 1776 vzniklo samostatné místokrálovstí Rio de la Plata a Buenos Aires se stalo jeho hlavním městem. Roku 1810 vyhlásila Argentina samostatnost a roku 1826 vznikla Argentínská federativní republika.

Počasí v Argentině:

Většina země se nachází v mírním klimatickém pásu (počasí cca jako ve střední Evropě). Vliv oceánu slábne směrem na západ a na závětrné straně And jsou srážky cca 100 mm/rok. Nejvyšší úhrn srážek je na severovýchodě až 1800 mm/rok. V rozsáhlé oblasti Patagonie je velmi chladní počasí a doporučujeme je navštívit v místním létě.

Související odkazy